متخصص ارتوپدی خوب در شیراز

متخصص ارتوپدی خوب در شیراز

امروزه با تمامی پیشرفت ها، شیوع مشکلات ارتوپدی رو به افزایش است، همین امر موجب شده است تا بستر مناسبی برای سودجویان و افراد غیر متخصص بیشتر شود و از ناآگاهی عموم افراد جامعه به نفع خود استفاده نمایند . در حالی که درمان های غیر صحیح می تواند خطراتی جبران ناپذیری را برای افراد به وجود آورد . لذا مراجعه به یک متخصص ارتوپدی خبره می تواند از بروز عوارض جبران ناپذیر بکاهد و سرعت روند بهبود بیمار بیشتر گردد . بنابراین بهتر است قبل از اقدام به مراجعه به دکتر ارتوپد ابتدا ویژگی های یک متخصص ارتوپدی خوب را بشناسید و سطح آگاهی خود را افزایش دهید تا بتوانید انتخابی بهتر و مطمئن تری داشته باشید . برای کسب آگاهی بیشتر در این خصوص با ما همراه باشید …

متخصص ارتوپدی

متخصص ارتوپدی

متخصص ارتوپدی

حیطه درمان یک متخصص ارتوپدی درمان بیماری های مربوط به تنه و اندام ها است . در صورتی که این گستره ی درمان تنها مربوط به استخوان ها و مفاصل نمی باشد بلکه شامل: عضلات، تاندون ها، رباط های عصبی می باشد . یک متخصص ارتوپدی می تواند تمامی بیماری ها و صدمات مرتبط با استخوان و مفاصل را درمان نماید .

ضرورت مراجعه به متخصص ارتوپدی

یک غلط مصطلح و رایج در میان عموم افراد این است که زمانی به یک دکتر ارتوپد مراجعه می کنند که بیماری به حد بسیار زیادی پیشرفت کرده است، در صورتی که این روند سبب می شود تا مدت زمان بهبودی بیمار بیشتر شود و این در صورتی است که بعضی از بیماری ها در ابتدا علائمی از خود نشان نمی دهند . لذا بهتر است در صورتی که کوچکترین علائمی را احساس کردید بدون اتلاف وقت به یک متخصص ارتوپدی مراجعه نمایید .

بهترین متخصص ارتوپدی کیست ؟

یک دکتر ارتوپد خوب حتی با اتمام دوره تحصیلی خود، مطالعه خود را کنار نمی گذارد و سعی می نماید سطح آگاهی خود را مطابق با علم روز افزایش دهد . با وجود پیشرفت های بسیار در زمینه پزشکی روز به روز علم در حال گسترش است، لذا یک متخصص ارتوپدی خوب باید سعی نمایید در این زمینه کوشا باشد و برای پیشرفت و افزایش سطح آگاهی خود تلاش نماید .

لذا همین امر موجب می شود تا یک پزشک از دیگری پیشی گرفته و به عنوان بهترین متخصص ارتوپدی شناخته شود، زیرا پیش رفتن با گستره علم پزشکی روز می تواند از بروز عوارض پیشگیری نماید و نتیجه درمان مطلوب تری حاصل شود .

ویژگی های موثر در انتخاب بهترین متخصص ارتوپدی

خیلی از افراد زمان های بسیاری را برای شناخت و یافتن یک متخصص ارتوپدی خوب می گذارند و سوالاتی ذهن آن ها را به خود مشغول می سازد . اما باید گفت، عوامل و ویژگی های در انتخاب و شناخت یک متخصص ارتوپدی موثر است برای آگاهی از ویژگی های بهترین متخصص ارتوپدی به ادامه مطلب مراجعه نمایید …

بیمار محور بودن

یکی از ویژگی های که سبب تمایز یک دکتر ارتوپد با سایر پزشکان می شود، نوع برقراری ارتباط و اهمیت دادن به صحبت های بیمار است . صبور بودن در برابر کج خلقی های بیمار و رفتار مناسب داشتن یکی از مواردی است که بسیار حائز اهمیت می باشد .

تجربه و مهارت متخصص ارتوپدی

تجربه و مهارت متخصص ارتوپدی تاثیر بسزایی در روند درمان و نتیجه آن خواهد داشت . یکی از مواردی که می تواند سبب شناخت هر چه بیشتر و بهتر پزشک شود، اطلاع از سابقه پزشک از بیماران حاضر در مطب ایشان است .

موقعیت جغرافیایی مطب متخصص ارتوپدی

با وجود ترافیک های بین شهری تردد برای اکثر عموم کمی سخت شده است، به همین خاطر بیشتر افراد سعی کنند تا پزشکانی را انتخاب نمایند که دسترسی به مطب آن ها برایشان آسان تر باشد . در دسترس بودن موقعیت جغرافیایی مطب یک ویژگی مثبت یک پزشک به شمار می آید، اما انتخاب تنها به دلیل دسترسی آسان کمی غیر حرفه ای و نادرست است .

دکتر مجید عابدی متخصص ارتوپدی، جراح استخوان و مفاصل، فلوشیب فوق تخصصی جراحی زانو در شیراز دارای مطب با دسترسی و سهولت آسان می باشد . همین امر موجب شده تا مراجعه کنندگان ایشان در هنگام مراجعه هیچ گونه سختی را متحمل نشوند .

شناخت با تکنیک های روز پزشکی

همان طور که ذکر شد، آشنایی با تکنیک های روز پزشکی می تواند موجب شود تا شیوه های درمان به روش نوین انجام گیرد و جراحت های ناشی از جراحی های سخت و قدیمی کمتر شود .

دکتر مجید عابدی متخصص ارتوپدی، فلوشیب فوق تخصصی جراحی زانو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با متخصص ارتوپدی در شیراز می توانید با شماره های ۳۲۳۱۳۰۲۱-۰۷۱ و ۰۹۳۳۲۷۷۸۶۷۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مجید عابدی مراجعه نمایید .

تشخیص اختلالات ارتوپدی

مانند سایر بخش های جراحی و پزشکی، تشخیص اختلالات ارتوپدی به شناسایی دقیق تمام موارد غیر طبیعی موجود در قسمت های زیر بستگی دارد:

 • شرح حال بیماری
 • معاینه فیزیکی
 • بررسی های رادیوگرافیک و سایر روش های تصویربرداری
 • روش های بررسی ویژه

شرح حال بیماری

در تشخیص بیماری های ارتوپدی، اخذ شرح حال غالباً حائز اهمیت می باشد به عنوان مثال در موارد پارگی منیسک زانو، گاهی تشخیص بالینی، تنها بر پایه شرح حال اختلال امکان پذیر است . ابتدا ماهیت دقیق مشکل بیمار باید تعیین شود، سپس نحوه ی بروز علائم  مرحله به مرحله از آغاز تا زمان مشاوره ی پزشکی پیگیری گردد. ثبت نظر بیمار در مورد علت بروز علائم غالباً ارزشمند است .همچنین در خصوص فعالیت های انجام شده، سن، شغل، آسیب های وارد شده در گذشته، سابقه بیماری و … توسط دکتر ارتوپد از بیمار پرسیده می شود .

معاینه فیزیکی

 • معاینه عضو دچار علایم
 • بررسی منبع احتمالی علایم ارجاعی
 • معاینه عمومی بدن به عنوان یک کل واحد

تصویر برداری تشخیصی

تا سال های اخیر، رادیوگرافی تنها روشی بود که می توانست استخوان و سایر بافت های متراکم تر را در برابر بافت های کناری با تراکم کمتر نشان دهد. اکنون با توجه به پیشرفت های به وجود آمده روش های تصویر برداری دیگری نیز در دسترس می باشد. این روش ها عبارت است از:

 • اسکن اولتراسوند
 • اسکن رادیوایزوتوپ
 • CT اسکن
 • تصویربرداری تشدید مغناطیسی (MRI )

خدمات دکتر مجید عابدی

برخی از خدمات دکتر مجید عابدی متخصص ارتوپدی، فلوشیب فوق تخصصی جراحی زانو عبارت است از:

 • تعویض مفصل زانو
 • تعویض مفصل لگن
 • درمان آرتروز
 • آرتروسکوپی
 • آرتروپلاستی
 • درمان آسیب های ورزشی

کلام آخر

هدف از این مقاله آشنایی بیشتر با بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز است. امیدواریم خواندن این مطلب بتواند شما را در انتخاب بهتر یاری نماید .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به متخصص ارتوپدی خوب در شیراز مراجعه نمایید .

drmajidabedi

پاسخ

سه × 2 =

مدت زمان مطالعه ۶ دقیقه
Call Now Button