ورزش بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

ورزش بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل زانو به منظور درمان بیماری آرتریت انجام می شود. در واقع این جراحی به منظور تسکین درد و بهبود عملکرد مفصل زانو کمک بسزایی می نماید. افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل زانو قرار می گیرند بایستی پس از جراحی فعالیت های بیشتری نسبت به قبل از جراحی داشته باشند.

پس از جراحی تعویض مفصل زانو بهتر است سبک زندگی فرد تغییر کند، اما سوالی که برای این افراد پیش می آید این است که پس از جراحی عمل تعویض مفصل زانو فرد بایستی چه ورزش های را انجام دهد.

ورزش بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

ورزش بعد از جراحی تعویض مفصل زانو

انجام برخی فعالیت ها به ویژه فعالیت های ورزشی باعث می شود تا فشار بیشتری به پروتز مفصل زانو وارد شود و این فشار می تواند موجب ساییدگی و شل شدن پروتز زانو شود. لذا متخصص ارتوپدی سعی می کند در این خصوص قبل از انجام جراحی با بیمار صحبت های داشته باشد.

جراحی تعویض مفصل زانو به معنای این نیست که فرد پس از جراحی می تواند تمام فعالیت های سنگین را انجام دهد در واقع بیمار بایستی از جراحی انتظار واقع بینانه ای داشته باشد.

طبق تحقیقات انجام شده انجام فعالیت های ورزشی می تواند به بیمار کمک نمایید تا سریع تر بهبود یابد. همچنین افرادی که قبل از جراحی تعویض مفصل زانو فعالیت ورزشی داشتند، بعد از جراحی توانایی انجام فعالیت های سبک را خواهند داشت.

انجام فعالیت های ورزشی بایستی تحت نظر پزشک انجام شود و فرد باید از انجام ورزش های سنگین اجتناب ورزد، زیرا انجام فعالیت های سنگین می تواند آسیب بیشتری را به پروتز وارد کند.

انجام فعالیت های ورزشی به بیمار کمک می کند تا از لحاظ قوای عضلانی و قلب و عروق سالم باشد.

دکتر مجید عابدی متخصص ارتوپدی، فلوشیب فوق تخصصی جراحی زانو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز می توانید با شماره های ۳۲۳۱۳۰۲۱-۰۷۱ و ۰۹۳۳۲۷۷۸۶۷۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مجید عابدی مراجعه نمایید .

انجام کدام فعالیت ورزشی مناسب می باشد؟

انجام هر گونه فعالیت ورزشی بایستی تحت نظر پزشک انجام شود، لذا قبل از انجام هر فعالیتی با پزشک خود مشورت نمایید.

ورزش های سبک

افرادی که جراحی تعویض مفصل زانو انجام داده اند بایستی پس از جراحی انجام فعالیت های ورزشی سبک را فراموش نکنند.

ورزش های متوسط

در صورتی که فردی قبل جراحی فعالیت ورزشی داشته است می تواند پس از جراحی به اندازه ای که خسته نشود به انجام فعالیت های ورزشی بپردازد.

ورزش های سنگین

انجام فعالیت های ورزشی و بدنی بایستی تحت نظر پزشک انجام شود. اما باید بدانید که بهتر است پس از انجام جراحی تعویض مفصل از فعالیت های ورزشی سنگین بپرهیزید.

مشورت با متخصص ارتوپدی

مشورت با متخصص ارتوپدی یکی از مهمترین مواردی است که بایستی افراد قبل از انجام جراحی داشته باشند و انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارند. بهتر است برای آنکه ماندگاری پروتز افزایش یابد، در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید و فعالیت های بدنی لازم را انجام دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به متخصص ارتوپدی خوب در شیراز مراجعه نمایید .

drmajidabedi

پاسخ

ده + هفت =

مدت زمان مطالعه ۳ دقیقه
Call Now Button