تعویض مفصل ران در شیراز

اگر تعویض مفصل شما از بین رفته و امکان بازسازی آن وجود ندارد هنوز انتخاب تاثیر گذار و قوی وجود دارد که می تواند شما را نجات دهد و آن تعویض مفصل ران و کار گذاری مفصل مصنوعی است اگر می خواهید بدانید که این مفصل مصنوعی چگونه در بدن شما کار گذاشته می شود به ادامه این مقاله بپردازید .


دکتر مجید عابدی متخصص ارتوپدی، فلوشیب فوق تخصصی جراحی زانو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز می توانید با شماره های ۳۲۳۱۳۰۲۱-۰۷۱ و ۰۹۳۳۲۷۷۸۶۷۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مجید عابدی مراجعه نمایید.


تعویض مفصل ران چگونه انجام می شود ؟

  • برای انجام جراحی تعویض مفصل ران نخست روی قسمتی از پوست لگن شما شکافت داده می شود و با برش بافت های زیر پوست و بعد از آن عضلات مفصل مشخص می شود.
  • سپس سر استخوان ران بیرون آورده می شود و با اره جدا و بعد از آن برداشته می شود به این صورت حفره خودش را نشان می دهد.
  • در مرحله ی بعد با یک رنده مخصوص که به شکل نیمکره است غضروف آسیب دیده از حفره خارج می شود سپس کاسه فلزی که به آن کاپ گفته می شود درداخل این حفره استخوانی ایجاد شده قرار داده می شود . ممکن است برای اتصال کاپ و استخوان لگن از پیچ استفاده شود.
  • در مرحله ی بعد، یک نیم کره پلاستیکی داخل کاسه فلزی قرار می گیرد .این قطعه پلاستیکی در واقع وظیفه ی غضروف را انجام می دهد. سطح بیرونی کاپ معمولاً زبر و خشن است و این موجب می شود که استخوان به تدریج داخل ناهمواری های سطح آن رشد کند و اتصال محکمی بین استخوان و کاپ ایجاد شود به این صورت کاسه فلزی مفصل مصنوعی به استخوان لگن محکم متصل می شود. البته گاهی اوقات برای اتصال مفصل مصنوعی به استخوان از مواد خاصی که به آن سیمان استخوانی می گوییم استفاده می کنیم به این صورت یک طرفه مفصل آماده شده است و نوبت درست کردن طرف مقابل است.
  • در مرحله بعد بالای استخوان ران سوراخ می شود و یک پروتز که به آن پایه می گویند در داخل استخوان قرار می گیرد. یک گوی موقتی روی پایه گذاشته می شود و با قرار گرفتن سر کروی در داخل کاسه مفصل مصنوعی جا انداخته می شود . قسمت های آن در کنار هم قرار گرفته می شود، بعد از آن با حرکت دادن ران دامنه ی حرکتی مفصل مصنوعی و پایداری آن بررسی می شود .
تعویض مفصل ران در شیراز
تعویض مفصل ران در شیراز

مشکلات جراحی تعویض مفصل ران

  • بدنی که بر اثر شکستگی تحت فشار زیادی قرار گرفته حالا باید فشار بیهوشی و جراحی را تحمل کند. ما می توانیم این فشار را تا حدود زیادی کم کنیم ، آماده کردن بیمار قبل از جراحی از لحاظ کنترل فشار خون ، قند و مشکلات قلبی بسیار مهم است و لازم است قبل از جراحی تمامی این موارد تحت نظر قرار بگیرد.
  • یکی از مشکلات جراحی به وجود آمدن عوارضی مانند عفونت یا جابه جا شدن پیچ و پلاک و یا جوش نخوردن شکستگی است که در هر عمل جراحی ممکن است وجود داشته باشد.

فواید جراحی تعویض مفصل ران

یکی از فواید جراحی تعویض مفصل ران این است که درد بیمار خیلی زود از بین می رود و شکستگی زودتر و بهتر جوش می خورد .با در نظر گرفتن همه ی خوبی و بدی های عمل کردن و عمل نکردن باید مفصل تعویض مفصل ران در چند روز اول بعد از شکستگی عمل شود .

نتیجه تعویض مفصل ران 

مهم ترین مسئله انتخاب  متخصص ارتوپدی خوب است تا با تکنیک و جراحی که انجام می دهد کمترین آسیب را به بافت های شما وارد کند.

اطلاعات تماس

  • شیراز ، خیابان شهید فقیهی (صورتگر) تقاطع معدل ، مجتمع پزشکی تابش ، طبقه دوم ، واحد۴
  • تلفن:  ۰۷۱۳۲۳۱۳۰۲۱
  • همراه: ۰۹۳۳۲۷۷۸۶۷۰

مطالب اخیر

رسانه‌های اجتماعی

راه‌های ارتباطی

کاری از پاسکال وب