اقدامات مهم قبل از جراحی تعویض مفصل ران

اقدامات مهم قبل از جراحی تعویض مفصل ران

آیا می دانید اقدامات مهم قبل از جراحی تعویض مفصل ران چیست ؟ در این مقاله میخواهیم به صورت کامل در مورد این موضوع صحبت کنیم .


دکتر مجید عابدی متخصص ارتوپدی، فلوشیب فوق تخصصی جراحی زانو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز می توانید با شماره های ۳۲۳۱۳۰۲۱-۰۷۱ و ۰۹۳۳۲۷۷۸۶۷۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مجید عابدی مراجعه نمایید.


عمل جراحی تعویض مفصل ران در صورتی که درست انجام شود یکی از موفقیت آمیز ترین اعمال جراحی که می تواند دردی را که سال ها بیمار را آزار می داده از بین ببرد و آن را به یک زندگی سالم و فعال بر گرداند. انجام درست این جراحی مستلزم بررسی های خاص پزشکی و آمادگی قبل از جراحی است .

مشاوره قبل از جراحی تعویض مفصل ران

در اولین ملاقات از شما سوالاتی راجب نوع و شدت درد شما می شود، این که محل درد کجاست ؟  با چه فعالیت هایی بیشتر می شود ؟ اگر شما از قبل بیماری خاصی دارید باید با پزشکتان مطرح کنید. زیرا این اطلاعات می تواند تا بتوانیم مراقبت بهتری برای شما انجام دهیم .

اقدامات مهم قبل از جراحی تعویض مفصل ران
اقدامات مهم قبل از جراحی تعویض مفصل ران

معاینه فیزیکی قبل از جراحی تعویض مفصل ران

معاینه ران و مفصل می تواند اطلاعات مهمی راجب میزان خشکی و محدودیت حرکتی مفصل ، میزان درد مفصل ، تغییر شکلی که در آن ایجاد شده ، اندازه ی کوتاهی احتمالی پا ، و خیلی از اطلاعات دیگر به ما بدهد ، بعد از این بررسی ها ما از شما می خواهیم که چند تا عکس از لگنتون برای ما بگیرید این عکس ها به ما کمک می کند تا تغییرات ایجاد شده در لگن و مفصل ران را بهتر ودقیق تر متوجه شوید.ممکن است برای بررسی بیشتر لازم باشد از روش های تصویربرداری دقیق تری مانند سی تی اسکن استفاده کنیم .هر چه ما از شکل مفصل آسیب دیده شما اطلاعات بیشتری داشته باشیم می توانیم جراحی بهتری را برای شما انجام دهیم.

اقدامات لازم قبل از جراحی تعویض مفصل ران

 • از شما میخواهیم که یک سری از آزمایش ها را انجام دهید این موارد برای بررسی کلی سلامت شماست تا اگر مشکلی داشته باشید بتوانیم آن را قبل از جراحی مرتفع کنیم .
 • آزمایش خون و ادرار ، یک نوار قلبی وعکس قفسه سینه ممکن است جزء این بررسی ها باشد
 • در صورت لزوم قبل از جراحی با یک متخصص بیهوشی در مورد وضعیت سلامتی شما مشاوره می شود .
 • اگر سن شما بالای 40 سال باشد معمولاً از یک متخصص قلب و عروق خواسته می شود تا شما را معاینه و بررسی کند تا اگر مشکل احتمالی قلبی یا فشار خون دارید مشخص شود .
 • اگر شما از قبل از داروهای خاصی استفاده می کنید باید به پزشکتان اطلاع دهید .
 • آسپرین یا بعضی داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین یا پلاویکس باید یک هفته قبل از انجام جراحی قطع شود .
 • تمام داروهای ضد درد مانند بروفن و … باید یک هفته از قبل از جراحی قطع کنید .
 • بعد از هر عمل جراحی احتمال عفونت در محل عمل وجود دارد به علت وسعیع بودن تعویض مفصل ران اگر عفونتی به وجود آید می تواند خطرناک و پر عارضه باشد .پس ما هر کاری را می کنیم تا احتمال عفونت بعد از جراحی را کم کنیم اگر سابقه ای از عفونت در بدن شما هست یا اگر عفونت فعالی دارید باید بعد از جراحی کشف و درمان شود زیرا میکروب ها می توانند از این محل ها و از طریق جریان خون به محل جراحی شما بروند و در آن جا ایجاد عفونت کنند.
 • اگر هر جایی از پوست شما عفونتی دارد باید قبل از جراحی عفونت به صورت کامل ریشه کن شود
 • هر کانون عفونی دهان و دندان شما باید قبل از جراحی تعویض مفصل ران به طور کامل از بین برود پس باید قبل از جراحی پیش یک دندانپزشک بروید تا اگر مشکلی در دندان های شما هست درمان شود .
 • هر گونه عفونت ادراری باید قبل از جراحی باید کشف و درمان شود در کسانی که سابقه ی عفونت اداری دارند یا در مردان با سابقه بزرگی پروستات دقت به این مسئله اهمیت بیشتری دارد و نیاز است قبل از جراحی بررسی شود.

نتیجه اقدامات قبل از جراحی تعویض مفصل ران

انجام درست این مراحل موجب می شود تا یک متخصص ارتوپدی بتواند با بیشترین درصد موفقیت انجام دهد .

مطالب اخیر

رسانه‌های اجتماعی

راه‌های ارتباطی

کاری از پاسکال وب