دوره نقاهت تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو

در جراحی تعویض مفصل زانو از پیچیده ترین جراحی های ارتوپدی به شمار می آید که هدف از تعویض مفصل زانو کاهش درد بیمار و بهترین شدن سطح عملکرد زندگی می باشد. اما سوالاتی ذهن اکثر عموم افراد جامعه را به خود مشغول کرده و موجب نگرانی آن ها شده است که ما در این مقاله قصد داریم به رفع سوالات شما بپردازیم، با ما همراه باشید …

دوره نقاهت عمل تعویض مفصل زانو
دوره نقاهت عمل تعویض مفصل زانو

مدت زمان بستری در بیمارستان پس از انجام جراحی تعویض مفصل زانو چقدر است؟

یکی از سوالات شایع در میان افرادی که قصد انجام جراحی تعویض مفصل زانو را دارند این است که مدت زمان بستری در بیمارستان چقدر است؟ لازم است بدانید که مدت زمان بستری در بیمارستان به طور معمول بین دو تا چهار روز می باشد، مگر اینکه بیماری های زمینه ای خاصی داشته باشد و مشکلاتی در سیر روند بهبود آن ها وجود داشته باشد و این امر باعث می شود که این مدت تغییر کند و انتظار بیشتری برای بستری وجود داشته باشد.

پس از جراحی بیمار در بیمارستان یک روز پس از انجام جراحی با کم عصا راه برود و حرکت های زانو را در کمتر از 48 ساعت شروع شود و تنها به صورت حمایتی در هفته اول از زانو بند استفاده شود که این امر هم پس از یک هفته نیازی به انجام نخواهد بود.

در نهایت بایستی گفت مدت زمان بستری در بیمارستان پس از جراحی تعویض مفصل زانو زیاد نخواهد بود. برعکس آنچه عموم افراد تصور دارند این است که برگشت به روند طبیعی خیلی سریعتر اتفاق خواهد افتاد.

چه بیمارانی کاندید جراحی تعویض مفصل زانو می باشند؟

معمولا بیمارانی که دچار درد شدید در ناحیه زانو به دنبال تغییرات وسیع شدید غضروف مفصل می شود که می تواند به دلایل مختلف اتفاق افتد و بیماری های همچون آرتریت، روماتیسمی و تغییرات سنی و یا ناشی از صدمات و تروماهای که از قبل به زانو ایجاد شده و پارگی های رباط و لیگامان ها و منیسک و در نهایت تخریب غضروف بیمار دچار درد شدید در ناحیه زانو شده و درد زانو با مصرف دارو، مصرف مسکن و کلسیم و یا فیزیوتراپی قابل درمان خواهد بود. ولی اگر بیمار با کاهش سطح فعالیت های روزمره زندگی مواجه شود و با درد زانو همراه باشد و این درمان ها برای او موثر واقع نشود درمان تعویض مفصل زانو به عنوان آخرین قدم به بیمار پیشنهاد داده می شود.

دکتر مجید عابدی متخصص ارتوپدی، فلوشیب فوق تخصصی جراحی زانو با استفاده از روش های تشخیصی و درمانی مجهز به بررسی بیماری ها می پردازد و از بروز عوارض زیاد جلوگیری می کند. جهت مشاوره با بهترین متخصص ارتوپدی در شیراز می توانید با شماره های ۳۲۳۱۳۰۲۱-۰۷۱ و ۰۹۳۳۲۷۷۸۶۷۰ تماس بگیرید یا به آدرس اینستاگرام دکتر مجید عابدی مراجعه نمایید.

مدت زمان استحمام پس از جراحی تعویض مفصل چقدر است؟

مدت زمان استحمام برای افرادی که از پانسمان های استاندارد استفاده کرده اند حدود یک هفته بعد از جراحی خواهد بود. لازم است بدانید که بهتر است بخیه های ناحیه جراحی حدود چهار هفته خیس نشود تا کاملا بهبود یابند.

دوره نقاهت جراحی تعویض مفصل زانو

مدت زمان دوره نقاهت جراحی تعویض مفصل زانو با توجه به برخی از عوامل همچون سن بیمار و وضعیت جسمی او متفاوت خواهد بود، اما به طور معمول بیمار پس از سه ماه قادر خواهد بود تمامی فعالیت های روزمره خود را انجام دهد.

هدف از انجام جراحی تعویض مفصل زانو

جراحی تعویض مفصل باعث کاهش درد، بهتر شدن حرکت مفصل زانو و همچنین انحرافاتی که در زانو به دنبال تخریب غضروف مفصلی ایجاد شده می تواند موجب اصلاح انحرافات زانو شود و راستای زانو به حالت طبیعی برگردد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به متخصص ارتوپدی خوب در شیراز مراجعه نمایید .

مطالب اخیر

رسانه‌های اجتماعی

راه‌های ارتباطی

کاری از پاسکال وب